Akupunktura kosmetologiczna. Cz. I.

Akupunktura dla odmłodzenia i pozbycia  się zmarszczek stosowana była jeszcze za czasów starożytnych przy dworach Chińskich imperatorów.

Zabiegi stosowały  zarówno kobiety, jak i mężczyźni.
W praktyce w akupunkturze szczegółową  uwagę zwraca się na technikę nakłuwania jak: głębokość stawienia igły, kierunek nakłuwania, rozmiar i ilość stawianych igieł.
Istotne znaczenie ma materiał z którego są zrobione igły do akupunktury twarzy.
Mogą być one miedziane, srebrne, złote, a nawet platynowe.

Wszystkie te szczegóły mają istotne znaczenie w akupunkturze kosmetologicznej.

Główna przyczyna pojawienia się przedwczesnych zmarszczek i zwisów skóry na twarzy – to zmniejszenie  się rozmiarów kości czaszki.

Zmniejszenie kości czaszki jest wynikiem zaburzenia właściwej przemiany materii w kościach.
Często to jest powikłaniem zaburzenia pracy nerwów czaszkowych.
Obecnie akupunktura jest  jednym z najlepszych, jeżeli nie jedynym sposobem przywrócenia właściwej pracy nerwów obwodowych i czaszkowych.

Bez przywrócenia właściwej pracy układu nerwowego w regulacji przemiany materii jak w kościach czaszki, jak również w samej skórze twarzy nie ma i nie może być mowy o skuteczności kosmetologicznego zabiegu.

W innym razie  może on  być tylko kosmetycznym – nie więcej niż pomalowanie paznokci.

Zabieg akupunktury kosmetologicznej ma na celu odmłodzenie i uzdrawiające oddziaływanie na organizm jako  całości.
Akupunktura wywołuje lokalną reakcję tkanek, sprzyja produkcji elastyny i kolagenu, wywołuje reakcję naczyniową – zwiększenie przypływu krwi oraz drenaż limfatyczny, i co ważne – powoduje adekwatną, indywidualnie niezbędną reakcję – krążenie energii (CHI-GUNG).

Chociaż żadnego leku lub substancji w zabiegach akupunktury nie podaje się, w zależności jaki cel był postawiony przed zabiegiem, postawienie igieł jest w stanie wywołać botoks-efekt, lifting-efekt, przyrost kolagenowej masy w wypełnieniu zmarszczek.

Wizualnie to dostrzega się jako zmniejszenie objawów starzenia się twarzy, odświeżenie cery, zmniejszenie obrzęków , zwisów pod oczyma, zwiększenia tonusu powiek, likwidacji podwójnego podbródka, zmniejsza się tłustość lub suchość skóry, która nabiera elastyczności i sprężystości, a usta staną się bardziej wyraziste.

Indywidualnie dobrany zabieg przyczynia się do emocjonalnego odprężenia i  wyluzowania. Temu często towarzyszą normalizacja wcześniejszych dysfunkcji wewnętrznych oraz wyrównanie hormonalnego profilu.
Ilość zabiegów z akupunktury kosmetologicznej ustala się indywidualnie.

Po kuracji można spodziewać się odmłodzenia na 5-10 lat!

Akupunktura kosmetologiczna jest skuteczniejsza w porównaniu z wieloma powszechnie znanymi i obecnie stosowanymi metodami kosmetologicznymi w odmładzaniu twarzy.
Nie uraża, nie ma skutków ubocznych, ma minimum przeciwwskazań.
Każda osoba poddająca się zabiegowi akupunktury kosmetologicznej podpisuje imienną  zgodę na wykonanie zabiegu.

Dodaj komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Required fields are marked *

Search

+