II. Otyłość w koncepcji Projektu Złota Igła. Typ proliferacyjny magazynowania metabolicznych śmieci.

14 sty 2017 Blog

Drugi : typ proliferacyjny – przerostu, rozbudowywania błon śluzowych.
Z reguły rozpowszechniony jest w granicach 20% populacji.
Jako osłonowy mechanizm w przechowywaniu metabolicznych śmieci wykorzystane są błony śluzowe, czyli śluzówka.

Błona śluzowa u kręgowców jest wyściółką przewodów wszystkich miażdżystych narządów i gruczołów dokrewnych oraz tworzą wewnętrzne powierzchnie wszystkich jamistych narządów wewnętrznych.
Z jednej strony mają kontakt ze środowiskiem wewnętrznym narządu,a z drugiej odkryte są na zewnątrz lub w przestrzeń układu pokarmowego organizmu.
Śluzówka składa się z dwóch zasadniczych warstw: nabłonka i pokrytej przezeń tkanki łącznej zwanej blaszką właściwą zawierającą naczynia krwionośne i limfatyczne, nerwy, często różne receptory, gruczoły czy mięśnie gładkie.

Powszechnym zjawiskiem w śluzówkach jest tkanka limfatyczna, tak rozproszona jak i skupiona w grudkach chłonnych, zwana ogólnie tkanką limfatyczną związaną ze śluzówkami lub kolektory limfatyczne śluzówki.
W sytuacji, kiedy organizmowi zaczyna brakować energii na odprowadzenie śmieci w pierwszej kolejności wypełniają się nimi właśnie kolektory limfatyczne śluzówki.
Następnie zaczynają tworzyć się śmietniki pomiędzy warstwami nabłonka.
To powoduje obrzęk i proliferacje warstw nabłonka.

W obrębie śmietników może występować niekontrolowany przyrost komórek nabłonkowych oraz w dużej ilości atopowych komórek.
To stwarza wysoką predyspozycję u organizmów z drugim typem magazynowania do nowotworowych przemian.

Fenotyp osób drugiego typu magazynowania dosłownie można opisać jak „one jedzą i ich coś zjada!”: potrafią zjeść dużo i wszystko u nich „spala się”, nie tyją ku zazdrości innych.

Problemy proliferacyjne związane są z brakiem energii w narządach miażdżystych, tzw. ZANG.
Są to: Obieg czynnościowy Serca (Ob.cz. C), Wątroby (Ob.cz. F), Śledziony-Trzustki (Ob.cz. RP), Nerek (Ob.cz. R), Płuc (Ob.cz. P).
Związane są z otwartym podukładem krążeniowym, czyli limfatycznym.

Zgodnie z kanonami Medycyny Wschodniej zastój limfatyczny z dalszym rozbudowywaniem błon śluzowych zaczyna się od Śledziony.
Szczupły człowiek ze słabą Śledzioną „wypełnia się” śmieciem z dołu do góry: najpierw proliferacji ulegają nabłonki wszystkich narządów i gruczołów znajdujących się poniżej śledziony, a następnie płuca i piersi.

Ponieważ zanieczyszczenie ustroju idzie sukcesywnie w rytmach dobowych, miesięcznych, rocznych, a nawet i kilkuletnich skutki proliferacji mogą objawiać się w różnym wieku.
Szczególnie są niebezpieczne tzw. „szczyty zakwaszenia” kiedy w istotny sposób nadwyrężone są pozostałe mechanizmy osłonowe organizmu.
Mogą być i „przeskoki” – kiedy po wypełnieniu jajników u kobiety ulegają przemianom zatoki i przewody mleczne piersi.
Wszystkie „niezrozumiałe” zapalenia pęcherza moczowego, jakieś upławy waginalne, zapalenia prostaty u mężczyzn, początek żylaków kończyn dolnych, hemoroidy, wczesna endometrioza są objawami „słabości” Śledziony.

Kiedy organizm jest na tyle zanieczyszczony, że brakuje błon śluzowych na dole zaczyna się ich proliferacja nad przegrodą brzuszną.
Przede wszystkim angażują się błony śluzowe jamy nosowej, zatok przynosowych oraz pierwszego pierścienia limfatycznego.
Przewlekłe zapalenia zatok przynosowych, trzeci migdałek, przewlekłe zapalenia oskrzeli, dusznica oskrzelowa przede wszystkim przemawia za tym, że organizm jest zanieczyszczony dosłownie „po dziurki w nosie”!

Problem polega na tym, że te wszystkie „stany zapalne” powszechnie leczone są „przepisowo”: przez zamianę jednego antybiotyku na drugi i na następny itd…
Jak do tej pory żaden antybiotyk nie jest w stanie zapobiec proliferacji, tylko zabija właściwą florę jelitową, wyjaławiając te ostatnie.

Bez właściwej flory jelitowej w jelitach zanika produkcja tzw. T-limfocytów.
T-limfocyty są komórkami-kilerami, zadaniem których jest odnalezienie i zabicie atopowych (przed-nowotworowych) komórek.
Jak już wiemy, atopowych komórek jest w nadmiarze w obrębie śmietników pomiędzy warstwami błon śluzowych.
Układ odpornościowy bez T-limfocytów jest jak żołnierz na polu walki bez amunicji…

Więc nie trzeba dużo atopowych komórek, wystarczy tylko jedna, żeby utworzył się rak…

Zastój limfy w błonach śluzowych powoduje, że do 20% populacji- osoby drugiego typu magazynowania metabolitów umierają na raka.
Właściwe zapobieganie nowotworom potrzebuje właściwej oceny człowieka według typu magazynowania śmieci.
Nowotwór nie jest dziedziczny.
Dziedziczymy typ magazynowania śmieci.

Dodaj komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Required fields are marked *

Search

+