Nadwaga i otyłość – choroby XXI wieku

14 sty 2017 Blog

Otyłość (łac. obesitas) – patologiczne nagromadzenie tkanki tłuszczowej w organizmie, przekraczające jego fizjologiczne potrzeby i możliwości adaptacyjne, mogące prowadzić do niekorzystnych skutków dla zdrowia [1].
Za otyłość uważa się stan, w którym tkanka tłuszczowa stanowi więcej niż 20% całkowitej masy ciała u mężczyzn oraz 25% u kobiet. Otyłości towarzyszy nadwaga, czyli nadmierna masa ciała powyżej masy optymalnej.

Jak się okazuje nie tylko ilość, ale również rozmieszczenie nadmiernej ilości tkanki tłuszczowej ma znaczenie. Zgromadzenie tkanki tłuszczowej w jamie brzusznej, nazywane otyłością brzuszną (otyłość androidalna), ma większe znaczenie patologiczne niż równomierne rozłożenie lub podskórne zgromadzenie tkanki tłuszczowej.

W latach 90-tych zeszłego stulecia słynny doktor Anatolij Kaszpirowski, rosyjski psychiatra i psychoterapeuta, przeprowadzając seans hipnozy na antenie państwowej telewizji, zapytał:

– Chcecie schudnąć!?

A po chwili powiedział:

– No to jedzcie mniej! Nie bądźcie żarłokami!

Współczesną epokę można nazwać epoką powszechnego fastwood’stwa . Otyłość nabrała wymiarów epidemii na całym świecie. W Europie można otyłość postawić w czołówce 70% wszystkich rozpoznań!

Z otyłością, jak z chorobą, medycyna protokolarna walczy co najmniej od 30 lat. Swoją historię w zwalczaniu i przede wszystkim – zapobieganiu otyłości ma Tradycyjna Medycyna Chińska (TMCh). Sposób odżywiania się Chińczyków, jak już wspominałem w artykule („Sekrety zdrowego odżywiania się w kuchni chińskiej”) istotnie różni się od zachodniego. Przyczyny otyłości w TMCh rozpatrywane są więc nieco pod innym kątem.

Przede wszystkim to problem karmiczny. U ludzi z nadwagą istnieje problem – braku akceptacji samych siebie. Oni siebie po prostu nie lubią. Brak miłości do siebie przekłada się na wszystko, z czym ludzie mają do czynienia: człowiek, który nie jest w stanie pokochać i zaakceptować siebie samego, nie będzie w stanie ofiarować prawdziwej miłości komuś lub czemuś. Brak miłości do siebie jest programem unicestwiającym przede wszystkim siebie samego. Wszechświat blokuje podobny program przez otyłość.

Karmiczna otyłość według kanonów TMCh, związana jest z brakiem energii SHEN w organizmie, energii, w którą obfituje lato – energetyczna faza Ogień. Leczy się ją bardzo dobrze w okresie letnim przez synchronizację organizmu z fazą Ogień.

Drugi rodzaj otyłości – to zaburzenia metaboliczne. Zgodnie z TMCh otyłość metaboliczna związana jest z zaburzeniem krążenia energii w Obiegu czynnościowym śledziony (OB.cz. RP) (meridian śledziony). Ten meridian należy do elementu Ziemia w organizmie. Synchronizacja organizmu z energetyczną fazą Ziemia przywraca właściwe krążenie w energetycznych meridianach z nią związanych.

Faza Ziemi powtarza się 4 razy do roku. Jest okresem przejściowym pomiędzy fazami związanymi z porami roku. Wymaga wiedzy zaawansowanej od stosującego synchronizację. W tym celu najlepiej udać się do gabinetu akupunktury.

Trzeci rodzaj otyłości związany jest z zaburzeniem gospodarki wodnej – otyłość obrzękowa. Według TMCh związana jest z elementem Woda w organizmie – obiegami czynnościowymi nerek (Ob.cz. R) i pęcherza moczowego (Ob.cz.V). Zatrzymanie wody w organizmie jest reakcją na narastający stan jego zakwaszenia . Z tym stanem najlepiej walczyć przez synchronizację organizmu z energetyczną fazą Woda buy zithromax online , odpowiednikiem której jest okres zimowy.

Zrozumiałe, że rozpoznanie rodzaju otyłości wymaga udziału specjalisty. Synchronizacja docelowa jest znacznie skuteczniejsza od ogólnego stosowania.

Zanim jednak traficie na synchronizację, pozwólcie udzielić mi kilku rad:

Żyjcie nie dlatego, żeby jeść, a jedzcie dlatego, żeby żyć!
Uczcie się sztuki spożywania jedzenia. Jemy – a nie połykamy!
Zanim cokolwiek zaczniecie jeść – zastanówcie się, bo to co zjecie, po dwóch godzinach stanie się Wami!
Każdy z nas swoją łyżką i widelcem kopie własny dół pogrzebowy. Tylko od Was zależy z jaką prędkością ten dół wykopiecie!
Połykając „cudowną pigułkę” na schudnięcie – nigdy nie schudniecie! Zastanówcie się, w jaki paradoks wpędzacie własny umysł, rozważając – Co by tu JESZCZE ZJEŚĆ na schudniecie!
Wysiłek duchowy jest bardziej skuteczniejszy w zwalczaniu zbędnych kalorii od godzin spędzonych na siłowni . Uczcie się miłości do samych siebie!
Wasza waga jest wskaźnikiem tego – na ile jesteście harmonijni ze światem Was otaczającym: czy ten świat wypełniamy, czy tylko uzupełniamy!
Uczcie własne ciało harmonii z otaczającym światem, przez wszystkie dostępne nam zmysły. Każda synchronizacja organizmu – to ważna lekcja harmonii ze światem!
Każdego dnia ćwiczcie swojego ducha i ciało!

Dodaj komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Required fields are marked *

Search

+