Co możemy i należy zrobić dla siebie i swego zdrowia w okresie zimowym ?

20 gru 2017 Blog

Co możemy i należy zrobić dla siebie i swego zdrowia w okresie zimowym ?
Zdrowy człowiek powinien mieć właściwy poziom energii dla zabezpieczania wszystkich swoich procesów życiowych. Zgodnie z regułą Komplementarności, jaki masz status energetyczny, czyli jak sprawnie przebiegają twoje procesy życiowe, tak i świat ulega przemianom wokół ciebie. Nie masz energii, to i na zewnątrz świat będzie ulegał w gruzach. Nie stać cię będzie na realizację swoich marzeń i osiągnięcie czegokolwiek wszystko będzie za płotem „marzeń o niebieskich migdałkach”. Innymi słowy wszystko co dzieje się z nami, wokół nas, dzieje się na nasz „zapach energii”. Masz energię – wszystko będzie pomyślnie, będziesz i zdrowy, i radosny. Natomiast brak energii sprawi, że „na pochyloną brzozę każda koza wyskoczy”.

Brak energii, witalności naszych życiowych procesów jest główną przyczyną przewlekłych chorób oraz przedwczesnego starzenia się. W współczesnym świecie tryb życia wielu ludzi uległ istotnym przemianom. W układzie energetycznym ludzkiego ustroju również zmieniły się procesy energetycznego zasilania, kumulacji i transmitowania energii. Obecnie wielu z nas żyje albo na resztkach energii, lub na niskim poziomie energetycznym.

U wielu z nas układ sterowania energetycznego czyli tzw. układ ekoceptywny dostosował się do obecnych rozkładów energetycznych, bo i jak że inaczej. Lecz to dostosowanie odbyło się jakimś kosztem. Deficyty energetyczne objawiły się nowymi schorzeniami, o których wcześniej nie wiedzieliśmy nic. Nawet nie myśleliśmy, że coś podobnego nas może spotkać: kogoś jakieś uczulenie, jakieś bóle stawowe, choroby wewnętrzne, nadciśnienie itd. Nurtuje nas pytanie: skąd to się wzięło?. Przecież i suplementujemy się, i spożywamy kasze i makarony wyłącznie bezglutenowe, nawet dwutlenek wodoru popijaliśmy zgodnie ze współczesnymi trendami samouzdrawiania organizmu, ktoś nawet po cichu bawił się urynoterapią … i nic z tego. Procesy starzenia się w okazałym całokształcie przyszły dużo wcześniej!

To można wytłumaczyć tym, że kiedy poziom energetycznych resursów jest niski, organizm stara się energie oszczędzać. Przede wszystkim zaczynają cierpieć osłonowe przed zakwaszeniem mechanizmy i, jako skutek tego, zanikają regeneracyjne procesy na różnych poziomach naszego ustroju. W zaistniałym deficycie energetycznym dosłownie zaczyna brakować energii na przetworzenie niezbędnych rzeczy, nie mówiąc już o suplementach i lekach.

Właśnie dla tego główną metodą odbudowywania zdrowia w Medycynie Chińskiej zawsze było podwyższenie ogólnego statusu energetycznego organizmu oraz zapełnienie właściwych energetycznych rezerw we wszystkich elementach jego energetycznego układu. Zgodnie z kanonami tej medycyny działać należało na poziomie subtelnych przemian, a wtedy niczego nie zabraknie na poziomie fizycznym.

Tradycyjnie wyróżniało się pięć energetycznych elementów organizmu. Każdy z tych elementów z zewnątrz jest związany z tzw. Pierwotnymi Energetycznymi Żywiołami: Ogień, Ziemia, Metal, Woda i Drzewo. Zgodność poszczególnych energetycznych elementów organizmu z Pierwotnymi Żywiołami podkreśla się przez ich wspólne nazwy. Każdy energetyczny element organizmu jest połączony z konkretnymi narządami i układami wewnętrznymi.

Pierwotne Żywioły możemy porównać z zachodzącymi z zewnątrz klimatycznymi przemianami, które potocznie rozróżniamy jak pory roku: lato to Ogień, jesień – Metal, zima – Woda a wiosna – Drzewo. Okresy przejściowe między porami roku tradycyjnie związane są z energetyczną fazą Ziemia.

Zgodnie z ekliptyką wokół Słońca, nasza planeta od 23 grudnia wkracza w energetyczną fazę Woda, którą tradycyjnie kojarzymy z zimową porą roku. Potrwa ta faza do 22 marca. W tym okresie energetyczny status waszego organizmu w istotny sposób będzie zależał od sprawności nerek i pęcherza moczowego. Razem z tym pora zimowa jest najlepszym okresem dla wzmocnienia i poprawy waszych nerek oraz leczenia chorób pęcherza moczowego. Jest to również najlepszy okres dla zapobiegania dolegliwości ze strony wątroby i pęcherzyka żółciowego, kolej których przychodzi na wiosnę.
W tym celu rozpracowałem zabiegi akupunktury, które ułożyłem w pewnej kolejności postępowania. Nazwałem ten zestaw zabiegów Algorytmem Synchronizacji. Od lat stosuję go w swoim gabinecie. Moi pacjenci mogą potwierdzić, że po zabiegach Synchronizacji czują się lepiej, mają więcej odporności i sił do działania w każdej płaszczyźnie swego egzystowania.

Co może dać synchronizacja w okresie zimowym, w czasie panowania energetycznej fazy Woda ?

Woda, jak żywioł symbolizuje pojęcie TSING, jako istne, nasienie, esencja.
Jest to rodzaj podstawowej energii, którą otrzymujemy od swoich rodziców w momencie naszego poczęcia.
TSING nie podlega uzupełnieniu. Daje się tylko raz na początku życia.
Z wiekiem ilość tej energii ubywa. Jeszcze prędzej ją tracimy, jeżeli ogólny status energetyczny notorycznie jest niski. Można powiedzieć, że przedwczesne starzenie się związane jest z zużyciem energii TSING. Osoby, które nauczyły się tę energię oszczędzać, bez wątpienia żyją dłużej.

Synchronizacja w okresie zimowym zabezpiecza szczelność spichlerza energii TSING znajdującego się w ciele między nerkami. To w istotny sposób zapobiega starzeniu się.

Relatywnymi narządami zmysłowymi z nerkami są uszy. Nawet kształtem swoim małżowina ucha przypomina nerkę. Uważa się, że cierpiące na schorzenia uszne oraz problemy ze słuchem przede wszystkim mają jakieś ukryte upośledzenia funkcje nerkowe, a nawet i jawne problemy z nerkami. Czyli, jeżeli dokucza wam szum w uszach, zaczyna słabnąć słuch lub macie częste zapalenia uszów warto sprawdzić, co się dzieje się z nerkami.

Synchronizacja w okresie zimowym jest w stanie zahamować i wyleczyć z upośledzenia słuchu, uwolnić od szumów usznych oraz zaprzestać częstym zapaleniom uszów.

Od właściwej pracy nerek zależy stan waszego kośćca. Jak to możliwe ? Kościec jest najlepszym akumulatorem energii stworzony przez Naturę. Dla właściwego pobierania, magazynowania i transmitowania energii ta słoneczna bateria potrzebuje zmiany amplitudy ruchu – z kompresji na trakcję, z ucisku na rozciąganie i odwrotnie. Energetyczne przemiany w kośćcu odbywają się na poziomie własnych mikroukładów napięciowych kości, tzw układów tensegrity. Na ich poziomie ładowność energetyczna kości jest olbrzymia.

Pobudzenie pewnych biologicznych punktów związanych z nerkami w Algorytmie Synchronizacji odbudowuje własne mikroukłady napięciowe kośćca.

Kluczową emocją, związaną z nerkami jest strach. Uległość lękowi, stany lękowe, fobii, ciągłe przebywanie w jakichś obawach przede wszystkim świadczą o niskim poziomie energii w nerkach. Właśnie dla tego, przy przestrachu u osób ze słabymi energetycznie nerkami może wystąpić samoistne oddawanie moczu. Popuszczanie moczu i nie trzymanie zaworów pęcherza moczowego też związane z poziomem energii w nerkach.
W biznesie, w dokonaniu kariery, w zdobywaniu niezależności finansowej w istotny sposób zależy jak wam się uda podołać swój zestaw lękowy: odrzucenia i niepowodzenia. Brak energii w nerkach może sprawić, dla pozbycia się swego zestawu lękowego sięgniecie po TSING. A wtedy może i osiągniecie coś, lecz to będzie pyrrusowe zwycięstwo.
Synchronizacja w okresie zimowym pozwoli wam realizować wasze plany w nadchodzącym roku.

Synchronizacja organizmu o każdej porze roku w moim gabinecie nie jest dla każdego. Nie zadowala tych osób, które nie chcą wziąć odpowiedzialność za swoje zdrowie, za swoje życie na siebie. Lecz tym, którzy podjęli się próby walki o swoje życie, o swoją zdrową przyszłość, którzy są świadomi tego, że za wszystko w końcu płacimy swoją energią życiową przydaje się jak najbardziej.

PS.: Ponieważ grupa Synchronizacji w Warszawie działa już od kilku dobrych lat, jest mile widziana wcześniejsza rejestracja chętnych na zabiegi akupunktury w Algorytmie Synchronizacji: szanujemy wasz czas i robimy wszystko buyantibiotics24.net , żebyście go nie tracili w kolejce.

Dodaj komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Required fields are marked *

Search

+